2021. október 2., szombat 11:00
BARTÓKOSKODÓ – AVAGY A NÉPZENE HANGJAI A KLASSZIKUS ZENÉBEN ECKHARDT GÁBOR INTERAKTÍV KONCERTJE
Benczúr Ház (1068, Budapest, Benczúr u. 27.)

|
Tegyük természetessé a zenehallgatást, és élvezetessé a zenetörténetet! Mi kell hozzá? Látvány, mondóka és hallgatnivaló! Eckhardt Gábor Liszt-díjas zongoraművész erre vállalkozik oldott stílusú, humorral átszőtt műsoraival, melyek régóta népszerűek úgy a gyermekek, mint a felnőttek körében. A mai fiatalok erősen vizuális beállítottságát, hétköznapi valóságát kapcsolja össze az igényes akusztikus élményekkel és a hozzájuk kapcsolódó ismeretekkel. A mai műsorban Bartók Béla zenei világát ismerhetjük meg népzenei gyűjtésein és zongoraművein keresztül. Nyomozzunk közösen a „tiszta forrás” után!
|
ECKHARDT Gábor
zongoraművész
ECKHARDT Gábor zenei tanulmányait a Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskolában kezdte. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola elvégzése után 1975-ben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola zongora tanszakának második évfolyamára. Mesterei Falvai Sándor és Kurtág György voltak. Kétéves posztgraduális képzésen vett részt a moszkvai Csajkovszkij Konzervatóriumban, Dmitri Bashkirov növendékeként. 1980-ban a főiskola Dohnányi zongoraversenyének első helyezettje.
Intenzív előadóművészeti tevékenységet folytat itthon és külföldön egyaránt. 1996-ban Liszt Ferenc-díjat kapott. A magyar kortárs zene elkötelezett tolmácsolójaként többször elnyerte az Artisjus-díjat, 2012-ben pedig az Ouevre-díjat. Alapító tagja volt a Tihanyi László által vezetett Intermoduláció Kamaraegyüttesnek. Horn Andrással (klarinét) és Déri Györggyel (cselló) megalakította a Trio d'Echót. 2003-2009 között tagja volt a Budapesti Fesztiválzenekarnak.
A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem zongora tanszakán tanít. Növendékei sikeresen szerepelnek hazai és nemzetközi zongoraversenyeken, közölük többen neves művészekké váltak. Rendszeresen tart továbbképzéseket, mesterkurzusokat, Magyarországon kívül Európában és Ázsiában is. Zsűritagként vagy zsűrielnökként számos versenyen vett részt Magyarországon és külföldön (Ausztria, Németország, Szlovákia, Szerbia, Japán, Kína, Vietnam stb.) is. Szerkesztője volt Cziffra György „Átiratok” című kottája második kötetének. Népszerű műsorvezető mind a gyermekek, mind a felnőttek körében.
|
|
|